18. marca 2018 · Możliwość komentowania PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

 

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. błogosławieństwo palm, a o godz. 11.00 także procesja wokół kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

4. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Są jeszcze wolne miejsca do Kościerzyny. Zapraszam. Zapisy po Mszach św.

5. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnią chwilę. W naszym kościele spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu we Wielki Wtorek, 27 marca. Rano od godz. 8.30 do 9.00 dla tych wszystkich, którzy potem pracują, a dla pozostałych parafian od 16.00 do 17.15.

6. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami tego tygodnia.

7. Za ofiary złożone tydzień temu na kolektę gospodarczo – inwestycyjną, za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc oraz za dary stołu i życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Gorąco dziękuję tym, którzy podjęli trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i adoracji „24 godziny dla Pana. Za tydzień, jak każdego roku w Niedzielę Palmową, kolekta będzie przeznaczona na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Polecam ją waszej ofiarności. Na ten cel można też składać ofiary do skrzynki z nowenną.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są również paschaliki woskowe, które używać będziemy podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Cena 8 zł.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.