11. marca 2018 · Możliwość komentowania CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

3. W czwartek na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie Kółka misyjnego.

4. W Niedzielę Palmową, 25 marca br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna celebracja XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. W sposób szczególny zaproszenie skierowane jest do kandydatów do bierzmowania. Nasz dekanat organizuje wspólny wyjazd na te uroczystości. Zapisy u mnie do środy. Całkowity koszt 30 zł.

5. W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zapraszamy chętnych do podjęcia duchowego i fizycznego wyzwania mającego na celu pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa im. błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego rozpocznie się w najbliższy piątek 16 marca w Zamartem, Mszą św. o godz.19.30. Trasa wynosi ok.45 km. Można się jeszcze zapisywać na stronie internetowej www.edk.org.pl. Przypominam, że można pokonać tylko pewien etap jeśli siły i zdrowie nie pozwolą przejść wyznaczonych kilometrów. Tego dnia rozpocznie się u nas w parafii adoracja Najświętszego Sakramentu pod hasłem „24 GODZINY DLA PANA”. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie. Tych, którzy nie pójdą nocą na EDK zapraszam do naszej świątyni. Niech to będzie nasz wielkopostny dar dla Boga.

6. Za dzisiejsze ofiary na kolektę gospodarczo- inwestycyjną, za wszelkie ofiary indywidualne przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc oraz za dary stołu , a także życzliwość wielu parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz materialne wsparcie dla parafii ks. Damiana.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne .

Komentowanie zostało zamknięte.