04. marca 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Damian Plackowski. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do licznego udziału w tych duchowych ćwiczeniach, prosząc jednocześnie, by przyniosły one łaskę szczerego nawrócenia i błogosławione owoce. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na gorzkie żale w niedzielę po sumie.

4. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kobiet. Po Mszy św. Sołtys wraz z Radą sołecką zapraszają do Domu Kultury. Panie proszone są o zgłaszanie się, by przygotować odpowiednią liczbę miejsc.

5. W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zapraszamy chętnych do podjęcia duchowego i fizycznego wyzwania mającego na celu pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa im. błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego rozpocznie się 16 marca w Zamartem, Mszą św. o godz.19.30. Trasa wynosi ok.45 km. Trzeba zapisać się na stronie internetowej www.edk.org.pl. Jeśli będą pytania lub problemy, służymy wam pomocą.

6. Za wszelkie ofiary, zwłaszcza te indywidualnie przekazywane na potrzeby naszej wspólnoty, w tym za te wpłacane na konto parafialne, za bezinteresowną pomoc oraz za dary stołu i wielką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w naszej parafii kolekta gospodarczo- inwestycyjna. W środę kolekta będzie przeznaczona na remonty w parafii ks. Damiana- naszego rekolekcjonisty, a w piątek na misje święte. Polecamy je waszej ofiarności.

7. Caritas Polska zachęca do włączania się na rzecz ludzi najuboższych w naszym kraju poprzez zbieranie ofiar do specjalnie przygotowanych skarbonek na jałmużnę wielkopostną, które wyłożone są z tyłu na stoliku.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.