25. lutego 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele po sumie.

3. Spotkanie Kółka misyjnego we wtorek o 16.00. Zapraszamy chętne dzieci.

4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00, a na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i adorację, która zakończy się przed drogą krzyżową. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

6. Za tydzień w niedzielę 4 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Damian Plackowski- proboszcz ze Sumina.

7. W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zapraszamy chętnych do podjęcia duchowego i fizycznego wyzwania mającego na celu pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa im. błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego rozpocznie się 16 marca w Zamartem, Mszą św. o godz.19.30. Trasa wynosi ok.45 km. Trzeba zapisać się na stronie internetowej www.edk.org.pl. Jeśli będą pytania lub problemy, wraz z państwem Lemańczykami, służymy wam pomocą.

8. Za dzisiejsze ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom, za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc, zwłaszcza przy pracach w Orzełku oraz za dary stołu i życzliwość oraz za wyobraźnię miłosierdzia, składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Caritas Polska zachęca do włączania się na rzecz ludzi najuboższych w naszym kraju poprzez zbieranie ofiar do specjalnie przygotowanych skarbonek na jałmużnę wielkopostną, które wyłożone są z tyłu na stoliku.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.