22. lutego 2018 · Możliwość komentowania PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 17.00, a na gorzkie żale w niedzielę po sumie.

3. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

4. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 4 do 7 marca.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami naszej Ojczyzny zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Polecam ją waszej ofiarności.

6. Pamiętam o solenizantach i jubilatach, których polecam Bożej opiece.

7. Za ofiary złożone tydzień temu na kolektę gospodarczo – inwestycyjną (1808,40), za wszelkie ofiary indywidualne przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc oraz za dary stołu i życzliwość wielu parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Jak każdego roku tak i teraz Caritas Polska zachęca do włączania się na rzecz ludzi najuboższych w naszym kraju poprzez zbieranie ofiar do specjalnie przygotowanych puszek na jałmużnę wielkopostną. Część zebranych pieniędzy Caritas przekazuje dla misjonarzy. W akcję tę niech włączą dzieci, młodzież i dorośli. Polega ona na zbieraniu ofiar, które zaoszczędzić można nie kupując rzeczy, z których normalnie nie rezygnujemy w ciągu roku. Skarbonki wyłożone są z tyłu na stoliku. Niech wezmą je Ci, którzy świadomie chcą pomóc ludziom ubogim i misjom świętym.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.