21. stycznia 2018 · Możliwość komentowania TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3. Jutro o godz.16.00 w kawiarence spotkanie kółka misyjnego. Zapraszamy wszystkie dzieci, które poprzez modlitwę, zabawę i zaangażowanie chcą wspierać misje święte.

4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się dziś tygodnia życzę wielu łask Bożych.

6. Za wszelkie ofiary indywidualne i te kolędowe składane na potrzeby parafii, zwłaszcza na spłatę ogrzewania naszego kościoła, za gościnność i dary stołu oraz za bezinteresownie wykonane prace w parafii i w Orzełku, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję, że jesteście blisko mnie i Kościoła, szczególnie wtedy gdy po ludzku wydaje się, że nie da się już nic zrobić i ofiarować. Kilka rodzin w minionym tygodniu wsparło jeszcze akcję „Parafia Parafii”, która niesie pomoc mieszkańcom Wielkiej Klonii, poszkodowanym przez nawałnicę. Gorąco wam dziękuję. Niech Bóg błogosławi wszystkich naszych dobrodziejów.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Kolędy dodatkowe na zgłoszenie w niedzielę 28 stycznia. A na godz. 15.30 tego dnia zapraszamy parafian i gości do Domu Kultury na Jasełka, a po nich wspólne rodzinne kolędowanie przy ognisku. Prosimy o przygotowanie wierszy oraz śpiewu kolęd i pastorałek. Przewidziane konkursy i niespodzianki. Wszystkich grających na instrumentach prosimy, by je przynieśli i wykorzystali dla dobra wszystkich obecnych.

9. Plan kolęd na ten tydzień.

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.