12. stycznia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 stycznia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcam, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszam seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00.

6. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii, zwłaszcza na spłatę ogrzewania naszego kościoła, za dary stołu oraz za bezinteresownie wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Proszę, aby do końca stycznia włączyć się jeszcze w akcję „Parafia Parafii”, która niesie pomoc mieszkańcom parafii w Wielkiej Klonii, poszkodowanym przez pamiętną nawałnicę. Do tej pory udało się zebrać 238 zł. W tym miejscu dziękuję również gorąco za ofiary wpłacane na konto parafialne.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Kolędy dodatkowe na zgłoszenie w niedzielę 28 stycznia. A na godz. 15.30 tego dnia zapraszamy parafian i gości do Domu Kultury na Jasełka, a po nich wspólne rodzinne kolędowanie przy ognisku. Prosimy o przygotowanie wierszy i śpiewu kolęd. Przewidziane konkursy i niespodzianki. Wszystkich grających na instrumentach prosimy, by je przynieśli i wykorzystali dla dobra wszystkich obecnych.

9. Plan kolęd na ten tydzień.

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.